nowy4_deptula

Oni jadą na pogrzeb posła Leszka Deptuły

Leszek Deptuła (trzeci od lewej) w czerwcu 2005 podczas Powiatowego Święta Ludowego oraz rocznicy strajku chłopskiego w Kozodrzy. FOTO: W.NAJA

 

MIELEC, IWIERZYCE, ROPCZYCE ♦ Jutro, czyli we wtorek 20 kwietnia w Mielcu uroczysty pogrzeb posła Leszka Deptuły, tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Na pogrzebie nie zabraknie przedstawicieli powiatu ropczycko – sędziszowskiego.

 

– Znaliśmy się nie tylko z racji członkostwa w PSL-u, ale był przecież naszym marszałkiem województwa. Z gminy Iwierzyce jedzie 9-cio osobowa delegacja – mówi Jerzy Jakubiec, wójt Gminy Iwierzyce.

News will be here

– To był bardzo serdeczny człowiek, w spotkaniach bardzo otwarty, zawsze mogliśmy na niego liczyć. Mam za co mu dziękować – dodaje wójt – Jeśli mówimy o szczególnych pamiątkach, to jest nią dzwonek, otrzymaliśmy go podczas otwarcia gimnazjum w Iwierzycach. Wtedy jeszcze marszałek Deptuła pomagał nam w tej budowie. Ta śmierć jest tak zaskakują, niespodziewana, tragiczna, że cokolwiek by nie powiedzieć, nie jesteśmy w stanie złagodzić bólu bliskich.

Do Mielca pojedzie też grupa osób z Wielopola Skrzyńskiego, między innymi Krystyna Wlezień, zastępca wójta i Jan Świstak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy oraz Stanisław Paryś, dyrektor gimnazjum a zarazem radny powiatowy.

 

Z Ropczyc na pogrzeb wybiera się grupa osób a wśród nich burmistrz Bolesław Bujak, oraz Wiesław Rygiel.

Starostwo zamierza reprezentować wicestarosta Stanisław Ziemiński. – Chcę pojechać o ile mnie tylko choroba nie rozłoży – zapowiada.

Msza pogrzebowa zaplanowana jest na 15:00, ale już od 12:30 trumna z ciałem posła będzie wystawiona na placu przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Mszy pogrzebowej będzie przewodniczył ks. bp. Kazimierz Górny, ordynariusz rzeszowski.

 

naj



Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

5 × cztery =