Błękitni zwyciężyli rywala … Lechii.Wyniki sparingów w powiecie i na Podkarpaciu. Porażka Stalowej. Niesportowo w grze kontrolnej Olimpii z Plonem! Zespoły B-klasy lepsze od drużyn A-klasy

PIŁKA NOŻNA. Kolejne gry kontrolne przed drugą częścią sezonu 2009/10 w weekend grali futboliści w powiecie i województwie.Jako pierwsi na Podkarpaciu ligowe zmagania w rundzie wiosennej 2009/10 rozpoczęli futboliści ze Stalowej Woli. „Stalówka” przegrała z KSZO Ostrowiec.Wyniki gier zespołów z powiatu i drużyn najwyżej postawionych w hierarchii województwa:

Lechia Sędziszów Młp. – Świlczanka Świlcza 6-1 (4-1)

Mecz z A-klasowym rywalem toczył się pod dyktando sędziszowskiego zespołu dla, którego gole zdobyli: Tomasz Zawisza, Łukasz Rumak, Paweł Idzik, Krystian Branas, Tomasz Magdoń, samobójcza.

News will be here

Błękitni Ropczyce – Ikarus Tuszów Narodowy 4-1 (3-1)

Futboliści Błękitnych Ropczyce, najwyżej postawiony w powiatowej hierarchii zespół piłkarski odniósł pewną wygraną nad głównym konkurentem Lechii Sędziszów Młp. do awansu na czwartoligowe boiska. Bramki dla Błękitnych: Adrian Kisiel, Bartłomiej Darłak, Damian Chmura, Paweł Rachwał.

Czarni II Jasło – Pogórze Wielopole Skrz. 3-2 (1-2)

Mający kłopoty ze skompletowaniem składu zespół Pogórza nie sprostał rezerwom Czarnych. Bramki dla Pogórza: Rafał Śledziona 2.

KP Kaskada Kamionka – Chemik Pustków 2-4 (1-1)

Po wyrównanej pierwszej części,w drugiej połowie stroną przeważającą byli futboliści z powiatu dębickiego. Mecz rozegrano w Kamionce. Bramki dla KP Kaskady: Mateusz Świątek, Michał Zaborniak.

Sokół Krzywa – Progres Kawęczyn 1-0

Spotkanie w Krzywej grano 3X30 minut. Na boisku dużo było przypadkowości. Bramka: Mateusz Patro.

Strażak Lubizna – LKS Łopuchowa 6-1 (3-0)

W pierwszą sobotę marca w Lubiznie B-klasowy Strażak nie dał szans A-klasowemu beniaminkowi. Bramki: Marek Węgrzynowicz, 2, Mateusz Cieśla, Jacek Rybski, Marcin Fryz, Dawid Więckowicz dla Strażaka, Paweł Kwoka dla LKS.

Płomień Zagorzyce – Diament Pstrągowa 4-3 (3-2)

Płomień prezentował się lepiej od przyjezdnych zwłaszcza w pierwszej połowie i wygrał swój drugi zimowy sparing.Bramki dla Płomienia: Piotr Zatorski 3, Krzysztof Charchut 1.

Paszczyniak Paszczyna – Czekaj Ropczyce 1-5 (0-1)

W Paszczynie rządzili i dzielili futboliści Czekaja, którzy nawet miejscowym …strzelili nawet gola. Bramki dla Czekaja: Dawid Magdoń 3, Damian Ozga, Krzysztof Rogowski po 1.

Korona Góra Ropczycka – Inter Gnojnica 4-2 (3-0)

W meczu Górze Ropczyckiej do przerwy przeważali gospodarze. Do przerwy zdecydowanie przeważaliśmy. Po zmianie stron gdy w moim zespole nastąpiły zmiany i pojawili się zawodnicy rezerwowi, Inter nawet przeważał – oceniał mecz Wiesław Szczepanek, trener Korony. Bramki: Marcin Ogrodnik 2, Mateusz Rogala, Dariusz Zieliński po 1 dla Korony, Michał Świerad, Tomasz Gdowik dla Interu.

Olchowa Olchovia – Gród Będziemyśl 5-0 (3-0)

Zespół z Olchowej na,którego boisku rozegrano pojedynek nie pozwolił na wiele drużynie z Będziemyśla. Do Olchovii powrócił z Płomienia bramkostrzelny Paweł Banaś. Bramki: Mateusz Żurad 2, Paweł Chełpa, Jakub Stawarz, Mateusz Szczyrek po 1.

Olimpia Nockowa – Plon Klęczany 1-2 (1-1), mecz przerwany

Oba zespoły grały pierwszy sparingowy mecz tej zimy. Pojedynek został przerwany po godzinie ze względu na niesportowe zachowania. Bramki: Damian Długosz 2 dla Plonu, Jacek Worek dla Olimpii.

Strażak Lubzina – LZS Mała 3-1(2-1)

Rozegrane we wtorek 9 marca w Lubzinie spotkanie zakończyło się pewnym tryumfem Strażaka. Bramki: Jacek Rybski, Marcin Fryz, Marek Węgrzynowicz dla Strażaka, Michał Skóra dla LZS.

Błękitni Ropczyce, juniorzy starsi – Victoria Ocieka 5-3 (4-2)

Spotkanie rozegrano w Lubzinie. Młodzież Błękitnych górowała na A-klasowcem wyszkoleniem technicznym. Bramki: Adrian Miąso, Krystian Wrona, Michał Bochenek, Kamil Wilk, Michał Kukla, dla Błękitnych, Dawid Proczek, Ryszard Zagórski dla Victorii.

MKS Dębica juniorzy starsi – Pogórze Wielopole Skrz. juniorzy starsi 9-0 (3-0)

Lechia Sędziszów Młp., juniorzy starsi – Orły Rzeszów juniorzy starsi 1-4 (1-2)

Bramka dla Lechii: Amadeusz Iwan.

I Liga

KSZO Ostrowiec – Stal Stalowa Wola 2-0 (1-0), inauguracyjny mecz ligowy rundy wiosennej 2009/10