nowy4_justynabogdan

Gospodarstwo w Górze, to naprawdę solidna firma

 

Z Justyną Bogdan, wiceprezes Gospodarstwa Rolnego w Górze Ropczyckiej i Wiesławem Brandysem, kierownikiem produkcji roślinnej w GR rozmawiamy między innymi o tym, jak firmie rolniczej udało się prześcignąć w konkursie Solidna Firma kilkadziesiąt innych przedsiębiorstw z powiatu.

Gospodarstwu Rolnemu jury konkursu Solidna Firma 2009 przyznało najwyższą ocenę spośród kilkudziesięciu firm z powiatu, które walczyły o ten laur. Zaskoczyło Was to?
JB: W pewien sposób tak. Kiedy gospodarstwem kierował tata, który doprowadził firmę do takiego wyglądu jak w chwili obecnej, zdobyliśmy kilka wyróżnień, ale nie mieliśmy tego najważniejszego.

Kiedy nagle zmarł Pani ojciec, Adam Bogdan, wszyscy się zastanawiali, co będzie z firmą. Jak to teraz wygląda?
JB: Po śmierci taty zostały podzielone obowiązki, bo mamy tutaj trzy działy: dział roślinny, dział zwierzęcy i ubojnio-masarnia. Wyznaczyliśmy kierowników danych działów i bardzo im ufamy.

Są to ludzie, z którymi pracował Pani tata?
JB: Tak, świetnie sobie radzą i to przez to firma wygląda, jak wygląda. Nic się nie pogorszyło.

Ilu ludzi zatrudnia gospodarstwo rolne?

JB: Na chwilę obecną 35. Ta liczba nie ulega zmianie od 10 lat. To jest takie minimum, które staramy się utrzymać, jakaś ciągłość musi być. Niektórzy pracownicy są tu jeszcze od czasu istnienia PGR-u. Jest też pewna pokoleniowość, bo pracują tu również dzieci niektórych pracowników.

Jak to jest, że firma, która zajmuje się rolnictwem i przetwórstwem rolnym, wypada tak dobrze w konkursie na tle innych firm z powiatu? Jeśli dobrze rozumiem kryteria, to uznano Was za firmę dobrze zarządzaną, firmę, gdzie się dba o pracowników, pamięta o działaniach charytatywnych. Jaki jest Wasz przepis na dobrą firmę?
JB: Wydaje mi się, że ważna jest stabilność finansowa, my na bieżąco spłacany kontrahentów, nawet staramy się wcześniej wypłacić pieniądze niż to wynika z umowy. Dbamy, żeby wszystko było na czas, nie wykorzystujemy też pracowników.

 

Rozmawiał Wojciech NajaBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

four × two =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!