nowy3_sesjaiwierzyce

Najwięcej z budżetu na kanalizację

Radni z Iwierzyc w milczeniu wysłuchali zapewnień wójta, że kredyt gminie w tym roku jest koniecznie potrzebny, a potem bez dodatkowych pytań podnieśli rękę podczas głosowania nad uchwałą budżetową. FOTO: W.NAJA

 

IWIERZYCE♦ – Chcąc się rozwijać, nasza gmina musi skorzystać z kredytu – między innymi tak Jerzy Jakubiec, wójt gminy Iwierzyce, przekonywał radnych, by głosowali za uchwałą budżetową przewidującą zaciągnięcie przez gminę prawie 5 mln złotych kredytu. Jak się okazuje, przekonywał skutecznie, bo we wtorek, 29 grudnia radni przyjęli budżet na 2010 rok.


W budżecie zapisano, że w 2010 roku gmina Iwierzyce spodziewa się 21,5 mln złotych wpływów z różnych źródeł. Wydatki mają być wyższe i wynieść blisko 27,5 mln złotych. W tym roku po raz pierwszy w uchwale budżetowej pojawiła się pozycja „fundusze sołeckie”. Pieniądze zapisane w nich będzie można przeznaczyć na realizację tych zadań gminy, które będą służyły poprawie życia mieszkańców danego sołectwa. Mieszkańcy poszczególnych wsi sami decydują, na co chcieliby przeznaczyć środki z funduszu.

 

 

Tuż przed głosowaniem do projektu uchwały budżetowej wójt wniósł autopoprawkę w związku z dotacją otrzymaną od marszałka województwa na monitoring przeciwpowodziowy. Ten projekt gmina Iwierzyce będzie realizować wspólnie z powiatem.(…)Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Reporter Gazety

arBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego wpisu na tej stronie wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!